Palīdzi apturēt "partnerības likumu"

Lūgums neraugoties uz aizņemtību, visus būt atbildīgiem, iesaistoties kristīgo vērtību sargāšanā mūsu zemē. Paraksties par iespēju tautai nobalsot referendumā un apstādināt ģimenes vērtību grozīšanu!

Latvijas Bīskapu konferences aicinājums priesteriem un ticīgajiem.

Centrālā vēlēšanu komisija ceturtdien 16. novembrī izlēma laikā no 2023. gada 7. decembra līdz 2024. gada 5. janvārim rīkot parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likumprojekta “Grozījumi Notariāta likumā” atcelšanu.

Šis likumprojekts paredz Latvijā no nākamā gada vidus ieviest jaunu tiesību institūtu – partnerību. Partnerība būs veids, kā savas attiecības varēs reģistrēt nelaulāti pāri, tai skaitā viena dzimuma pāri. Tādā veidā tiek apdraudēta laulība un ģimene, kas mūsu zemē jau tā ir nestabila un pārdzīvo daudzas grūtības.

Attiecībā uz personām, kuras nevar stāties laulībā, atgādinām, ka ikviens Latvijas pilsonis jau tagad var noslēgt civiltiesiskos līgumus vai pilnvaras pie notāra, lai risinātu savus mantiskos un citus jautājumus. Šo jautājumu risināšanai nav nepieciešams veidot partnerības likumus.

Šajā Adventa un sekojošajā Ziemassvētku, šo ģimenes svētku laikā Latvijas Bīskapu konference kopā ar biedrībām “Par ģimeni” un “Vecāku alianse” aicina ticīgos parakstīties par nobalsošanas ierosināšanu, kā arī pamudināt to darīt savus tuviniekus un līdzcilvēkus. Nozīmīguma ziņā šī parakstu vākšana un iespējamā tautas nobalsošana – referendums ir pielīdzināms 2012. gada referendumam par valsts valodu. Toreiz tas bija būtisks pagrieziena punkts mūsu pašizpratnē par Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu.

Arī tagad tas ir mūsu tautas pastāvēšanas jautājums un vienlaicīgi arī morāles jautājums.

Godināmais bīskaps Boļeslavs Sloskāns savā laikā teica: “Latviešu tauta varēs pastāvēt vienīgi kā ticīga tauta ar augstu morāli, kāda bija mūsu tautai cauri gadu simtiem. Ne ienaidnieki iznīcina tautu, bet tauta pati sevi iznīcina, kad morāle pagrimst.”

Likumam ne tikai kaut kas jāaizliedz, jāatļauj vai jāapstiprina noticis fakts, bet likumam ir jāaudzina. Aicinām visus aktīvi iesaistīties, lai mēs kopā sargātu laulību, ģimeni un mūsu tautu.

Parakstu vākšana notiks īpašās parakstu vākšanas vietās, kuras noteiks katras pašvaldības dome savā teritorijā. Parakstīties varēs tikai uz vietas, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu - Latvijas pilsoņa pasi vai Latvijas pilsoņa apliecību (eID karti).

Viktors Stulpins, Liepājas diecēzes bīskaps, Latvijas Bīskapu konferences priekšsēdētājs
Zbigņevs Stankevičs, Rīgas arhibīskaps metropolīts
Jānis Bulis, Rēzeknes Aglonas diecēzes bīskaps
Edvards Pavlovskis, Jelgavas diecēzes bīskaps
Andris Kravalis, Rīgas arhidiecēzes palīgbīskaps

Par ģimenes jēdziena nostiprināšanu Satversmes 110. pantā

Vienlaikus aicinām arī parakstīties par ģimenes jēdziena nostiprināšanu Satversmes 110. pantā, jo šobrīd Latvijas tiesību sistēmu no viendzimuma laulību legalizēšanas pasargā Satversmes 110. pantā nostiprinātā laulības izpratne. Kā liecina citu valstu pieredze un publiski pieejama informācija par lgbt ideoloģijas virzītāju plāniem, partnerības likums ir tikai sākums, un mūs sagaida arvien intensīvāks ideoloģiskais spiediens: https://rainbow-europe.org/
Ģimenes jēdziena iekļaušana Satversmes 110.pantā ļaus nostiprināt Latvijas ģimenes vērtību telpu un pasargās no turpmākajām tiesiskajām izmaiņām, kas var negatīvi ietekmēt mūsu valsti.
Paraksties par grozījumiem Satversmē var elektroniski latvija.lv/pv vai www.pargimeni.lv

Tāpat aicinām dalīties ar šo informāciju un sekot aktuālai informācijai sociālajos tīklos: https://www.facebook.com/Pardabiskugimeni un https://pargimeni.lv/piecelies/

Draudzes paziņojumi

Svētdienas skola

Dievkalpojumiem no Jelgavas katedrāles var sekot līdzi tiešsaistē:

facebook.com/JelgavasKatedrale
youtube.com/JelgavasKatedrale
ej.uz/JelgavasKatedrale

Tiešraides darba dienās notiek 7:30 un 18:00.

Visiem, kas var apmeklēt baznīcu, svētdienas dievkalpojumā ir jāpiedalās klātienē.

Radio Marija Latvija (FM 97,3)

Tiešraides no Jelgavas katedrāles Radio Marija:

  • maijā plkst. 18:00 4.,11.,15.,21.,27.datumā