Oriģinālā krustapuķe novietota Jelgavas katoļu katedrāles zālienā

Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansēta projekta Nr.5.5.1.0/17/I/002 “Nozīmīga kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un attīstība kultūras tūrisma piedāvājuma pilnveidošanai Zemgales reģionā” ietvarā, Jelgavas Bezvainīgās Jaunavas Marijas Romas katoļu katedrāles zvanu torņa betona krustapuķu atjaunošanas projektu, viena no orģinālajām krustapuķēm ir restaurēta un ir  novietota katedrāles zālienā.

Uzņēmuma SIA "Koka ēka” pārstāvis Edgars Purviņš paskaidro, ka kara laikā katedrāles tornis nodega un līdz ar to krustapuķes ļoti cieta. “Dievs bija līdzējis, ka līdz 2018. gadam, kad tika demontētas vecās krustapuķes, neviens betona gabals nebija nokritis lejā baznīcas pagalmā,” teic E. Purviņš. Viņš paskaidro, ka vecās oriģinālās krustapuķes bija bīstamā stāvoklī. Līdz oktobrim katedrāles tornī tiks uzstādītas no jauna atlietās krustapuķes, bet baznīcas dārzā ir novietota viena no oriģinālajām, kas bija vislabāk saglabājusies.

Dekāns Arnis Vizbelis uzskata, ka restaurētā krustapuķe ir kā rota zālienam, un papildina  kopējo baznīcas dārza rotājumu. Restaurētā krustapuķe ir arī ļoti labi redzam no Katoļu ielas puses, kuru var aplūkot Jelgavas iedzīvotāji un viesi. Viņaprāt, ka līdz tai nebūtu jāierīko gājēju celiņš. “Ja kāds grib, tas tāpat pie tās var pieiet,” teic dekāns.

Krustapuķes augstums ir 1,9 metri. Baznīcas tornī tās paredzēts novietot vecajā vietā apmēram 40 metru augstumā.   

G. Grūtups

http://www.zz.lv/vietejas-zinas/originala-krustapuke-novietota-jelgavas-katolu-katedrales-zaliena-243587

Draudzes paziņojumi

Paraksties par ģimeni

Nāc uz Alfa kursu

Svētdienas skola

Dievkalpojumiem no Jelgavas katedrāles var sekot līdzi tiešsaistē:

facebook.com/JelgavasKatedrale
youtube.com/JelgavasKatedrale
ej.uz/JelgavasKatedrale

Tiešraides darba dienās notiek 7:30 un 18:00.

Visiem, kas var apmeklēt baznīcu, svētdienas dievkalpojumā ir jāpiedalās klātienē.

Radio Marija Latvija (FM 97,3)

Tiešraides no Jelgavas katedrāles Radio Marija:

  • februārī plkst. 18:00 - 3., 10., 24. datumā
  • martā plkst. 18:00 - 2., 9., 11., 23. datumā