Jelgavas Katolis: decembra numurs

Ir sācies adventa laiks un mēs katrs gaidām Kristus dzimšanas svētkus. Uz sarunu esam aicinājuši V.E. bīskapu E. Pavlovski, lai viņš mums pastāstītu, kas ir advents un ko viņam nozīmē šis laiks un ko viņš vēl draudzei šai gaidīšanas laikā un šajos skaistajos svētkos.

Kā radies advents?

„Adventum” ir latīņu vārds – „atnākšana”. Baznīcas liturģijā saistās ar laiku pirms Kristus dzimšanas svētkiem, kur Baznīca aicina ne tikai gaidīt un ilgoties pēc Kristus atnākšanas, bet arī gatavoties Kristus atnākšanai. Tā kā Kristus ir Pasaules Pestītājs un šī atpestīšana ir atbrīvošanās no grēka, tad arī gatavošanās ir garīga gatavošanās.

Ko nozīmē katra svētdiena adventā?

Adventa laiks ir sadalīts 4 svētdienās vai adventa laiku izdzīvojam 4 svētdienās. No kurām pirmās divas runā par Kristus otrreizējo atnākšanu, tas ir pasaules beigās un pēdējās divas mūs ieved Kristus dzimšanas noslēpumā.

Ko Jums nozīmē adventa laiks un Kristus dzimšanas svētki?

Katru adventa laiku es izdzīvoju Kristus dzimšanas svētku gaidās un arī savā ziņā ar Kristus dzimšanas svētku prieku, jo šis laiks ir gatavošanās laiks svētkiem, bet kā zinām pati gatavošanās svētkiem ir vēl saistošāka par pašiem svētkiem. Es mēģinu šinī laikā atcerēties Vissvētākās Jaunavas Marijas prieku un gaidas pirms Kristus piedzimšanas.

Jūsu novēlējums draudzei.

Draudzei gribētu novēlēt nopietni padomāt par šī laika svarīgumu un arī pašu Kristus dzimšanas svētku svarīgumu, lai tie nekļūst par iepirkšanās svētkiem, bet gan par garīgiem svētkiem. Ziemassvētku prieku izbaudīs tas, kurš labi būs pavadījis adventa laiku, tas ir vairāk pavadīs laiku lūgšanā, garīgai lasīšanai, sagatavosies ar labai grēksūdzei, un pavadīs šo laiku klusāk un nopietnāk. Gribu novēlēt, sagatavot savu dvēseli Kristus dzimšanai un ienākšanai tanī. Kristus ar savu klātbūtni noteikti iepriecinās katru un dos mieru pēc kura tik ļoti alkst cilvēka sirds!

ar V.E. bīskapu Edvardu Pavlovski sarunājās: Karīna Rihtere, Jelgavas katedrāles draudzes locekle.

Viss numurs: sadaļā avīze

Draudzes paziņojumi

Draudzes koris turpina uzņemt jaunus dalībniekus. Mēģinājumi notiek ceturtdienās 19:00 kora telpā (katedrālē) un svētdienās 10:00 pirms Sv.Mises. Nāc un pievienojies mums!
26189762 (Vita)
vitazakse@inbox.lv

Svētceļojumi 2018

  • 10. - 18. aprīlis - uz Svēto Zemi. Grupu pavadīs priesteri.
  • 18. - 23. jūnijs - Svētceļojums uz Lurdu. Lidojums Rīga-Londona-Lurda. Dzīvošana viesnīcā ar brokastīm un vakariņām. Grupu pavada priesteris. Svētceļojuma cena: 650 EUR.
  • 23. - 31. oktobris - Svētceļojums uz Svēto Zemi. Grupu pavadīs priesteri.

Pieteikties svētceļojumiem pa tālr.:29524763 (Ināra), kā arī internetā: http://www.shalomisrael.lv